A Pizza Hut két éttermét is bezárja Izlandon

Egy kivételével bezárja éttermeit a Pizza Hut Izlandon, mert a válság miatt nagyon megcsappant a kereslet termékei iránt - közölte a cég pénteken, néhány hónappal az után, hogy hasonló döntésre jutott a McDonald's is.

  • MTI MTI
A Pizza Hut két éttermét is bezárja Izlandon

A 320 ezres lélekszámú szigetországban sokak számára túl drága az átszámítva több mint háromezer forintba kerülő, legolcsóbbnak számító sajtos pizza. A Pizza Hut 20 éves izlandi működésének vet részben véget, amikor a meglévő három gyorsétteremből kettőt bezár, és csak a legnépszerűbbet hagyja meg a főváros egyik bevásárlóközpontjában. A McDonald's tavaly októberben döntött úgy, hogy búcsút int a szigetországnak, és bezárja három éttermét.

 

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.