Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Romániában hatmilliárd euróra emelkedhet a közvetlen külföldi befektetés az idén a tavalyi 4,9 milliárd euróról − közölte Lucian Croitoru, a román jegybank elnökének tanácsadója pénteken.
Tavaly a közvetlen külföldi befektetés közel a fele volt a 2008. évi 9,5 milliárd eurónak a globális gazdasági válság miatt. Az idén azonban a román gazdaság már kilép a recesszióból és nőnek a befektetések is. Az idei első két hónapban a közvetlen külföldi befektetés 466 millió euró volt Romániában − mondta Lucian Croitoru. Romániában tavaly 7,1 százalékkal esett vissza GDP (bruttó hazai termék).
Magyarországra a válság előtt is jóval kevesebb tőke érkezett: az ITD Hungary abban bízik, hogy idén sikerül elérni a válság előtti szintet, és újra 1,5 milliárd euróra emelkedhet a külföldi működőtőke-befektetések nagyságrendje Magyarországon. (Tavaly a válság miatt 1 milliárd euróra esett vissza ez az összeg.)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.