Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A válság miatt drasztikusan csökken a forgalomban lévő hitelkártyák száma – írja pénteki számában a Napi Gazdaság a Magyar Nemzeti Bank összegzésére hivatkozva.
Tavaly december végéhez képest 5,2 százalékkal, közel 80 ezerrel csökkent a forgalomban lévő hitel/charge plasztikok száma, így ismét másfél millió alatt van a számuk. A betéti plasztikok esetében ugyanakkor szerény, 0,2 százalékos bővülést mért az MNB az elmúlt három hónapban, ám tavaly szeptember végéhez képest a jelenleg forgalomban lévő 7,345 millió betéti kártya már 2,5 százalékos növekedést mutat. A kereskedelmi elfogadóhelyeken üzemelő pos-készülékek száma három hónap alatt 7,7 százalékkal, 4.400 készülékkel bővült, így már 61.303 pos-készüléken fizethetünk kártyákkal - tavaly szeptemberben alig 56 ezer pos volt forgalomban – írja a lap.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az ételpazarlás miatt több hotellánc már trükköket alkalmaz, hogy kevesebb ételt dobjanak ki a vendégek.
Földes András riportja Munkácsról.
A mentősöknek további 24 sérültet kellett ellátniuk.
Egyikük tartózkodási engedélyét azután vonták vissza, hogy várandós lett.