Többségükben magyar cégek nyerték el a Mercedes gyár építési munkálatait

Magyar vállalkozások nyerték el döntő részben a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának építési munkálatait, mellettük a gépkocsigyártási alapanyagok beszállítására már 17 magyar gyártó pályázott sikeresen – közölte Frank Klein, a Mercedes-Benz gyárépítési vezetője.

  • MTI MTI
Többségükben magyar cégek nyerték el a Mercedes gyár építési munkálatait
MTI

A Mercedes-Benz a térség legnagyobb munkaadójává szeretne válni, a cég jelenléte óriási előnnyel jár az egész magyar gazdaság számára, mert 2500 új munkahelyet teremt a 800 millió forintos beruházás – mondta a leendő gyár igazgatója, aki bemutatta a különböző, most épülő üzemeket.

Frank Klein beszámolt arról, hogy a nem magyar székhelyű cégek is több mint 90 százalékban magyar alvállalkozókat bíztak meg az építési munkálatok elvégzésével. Várhatóan tíz beszállító jelenik meg a gyár ipari parkjában, további 35 letelepedésére pedig a gyár közelében van lehetőség.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Ki a véglény és miért az?

Ki a véglény és miért az?

Ha a politikai ellenfelét cigányozva, zsidózva bélyegzi meg valaki, okkal felháborodást vált ki. Ha a fogyatékkal élőkhöz hasonlítja, nincs tiltakozás. Hogy éli meg ezt az, aki tényleg fogyatékkal él?