Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Más közép-európai országokban nem engedték annyira elharapózni a svájcifrank-alapú hiteleket, mint nálunk. A kialakult helyzetért komoly felelősség terheli az előző kormányokat – mondta a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának fideszes elnöke.
Rogán Antal megdöbbentő információval sokkolta az MTV reggeli műsorának nézőit: a világban kihelyezett svájcifrank-alapú hitelek 10 százalékát Magyarországon törlesztik. A svájci jegybank (SNB) honlapján található tanulmány szerint az összes hitelállománynak nagyjából valóban ekkora hányada jut Magyarországra. Az SNB becslése szerint 2007 végén mintegy 360 milliárd svájcifrank-hitellel tartoztak a nem banki ügyfelek világszerte. Az európai országok közül Magyarországon a legnagyobb e hitelek állománya: 32,6 milliárd svájci frankra rúgott 2007 végén.
Arra a kérdésre, hogy a Fidesz bankmentő, nyolcpontos javaslatcsomagjának mely elemei lesznek visszamenőleges hatályúak, Rogán azt mondta: az egyoldalú szerződésmódosítás, az ötéves futamidő-hosszabbítás, a középárfolyam alkalmazása, illetve az, hogy az adóssal szembeni követelés az ingatlan értékének 100 százalékát nem haladhatja meg.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Több nőjogi szervezet aggodalmát fejezte ki, hogy a marketing kampány nemcsak sminktermékeket, de a pornóipart is népszerűsítheti.