Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank október 8. és 10. között Washingtonban megrendezendő közgyűlésén Magyarországot IMF és világbanki kormányzói minőségében Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter képviseli.
A Nemzetgazdasági Minisztérium csütörtöki közleménye szerint a közgyűlésen a miniszter megbeszéléseket folytat az október közepén Budapestre készülő IMF-delegáció vezetőivel, valamint a Világbank, az Európai Beruházási Bank és az Európa Tanács Fejlesztési Bank (CEB) vezetőivel. A nemzetközi pénzügyi intézményekkel való találkozókon az aktuális együttműködési kérdéseken túl kiemelt témaként szerepelnek Magyarország uniós elnökségi prioritásai. Matolcsy György megbeszéléseket folytat továbbá az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának vezetőivel is. A közlemény szerint a közgyűlésen résztvevő magyar delegációnak tagja lesz Simor András jegybankelnök, valamint Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnöke.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Van lelkifurdalásom, lehettem volna vagányabb vagy harciasabb, de évekig tudomásul vettük, hogy az MNB alapítványait és ingatlanfejlesztéseit nem ellenőrizhetjük – ismeri el Nyikos László felügyelőbizottsági tag.
A BP Műhelyet Fidesz-káderekkel töltötték fel.
Sikerült megállapodniuk a találkozó helyszínéről is.
A férfi azt írta, nem digitális harcos, hanem munkás.