Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Kemény kritikát címzett a kormánynak a magyarországi bankadó miatt Andreas Treichl, az Erste Group vezérigazgatója a Financial Timesnak adott interjújában – írta a portfolio.hu.
Mérgesek vagyunk a túlzott bankadó miatt, szükségtelen lépés – mondta Andreas Treichl az interjúban. Bár kiemelte, nem lát semmilyen körülményt, amely mellett kivonulnának Magyarországról - hisz Magyarország az Erste "hazai piaca", úgy fogalmazott: "többféle módon is meg fogjuk mutatni, hogy nem tehettek meg mindent velünk". "Vannak más országaink is, ahol többet tudunk befektetni" mondta.
Két problémás ország van jelenleg az Erste piacai között, Románia és Magyarország – mondta Treichl, hozzátéve: ez politikai és makroökonómiai értelemben is igaz rájuk. Bár végül ezekben az országokban is minden rendben lehet, vigyázniuk kell, hogy ne maradjanak le a nagyon sikeres országoktól, mint amilyen Szlovákia, Csehország és Lengyelország - mondta. A bank tőkehelyzetét firtató kérdésre elmondta: a jelenlegi állás szerint már most teljesíti azokat a követelményeket a bank, amelyeket csak 2019-ben kell – idézte a portfolio.hu a Financial Timest.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.