Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eurót 278 forint alatt, a svájci frankot 214 forint alatt jegyezték a nemzetközi kereskedelemben 20 óra körül.
Délután 16 órakor még 278 forint felett volt az euró, este 20 óra körül viszont már 277,40 forinton jegyezték a közös európai devizát. A forint így erősebb a péntek reggeli és a csütörtök esti euró árfolyamhoz képest is.
A svájci frankot péntek este 213,64 forinton, nagyjából a reggeli árfolyamnak megfelelő szinten jegyezték. Előző este még 214 forint felett volt a svájci frank, és péntek délután is több mint 214 forintba került egy frank.
Egy dollár 209,67 forintba került péntek este, a délutáni 210,74 forint, a reggeli 209,68 és a csütörtök esti 210,06 forint után.
Száz japán jen 249,85 forintba került péntek este a nemzetközi bankközi devizapiacon, a délutáni 251,49 forint, a reggeli 250,69 és az előző esti 251,41 forint után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.