Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Pozsony helyett a szlovák főváros szomszédságában, Rajkán épülhet meg a TriGránit szabadidőközpontja, a Metropolis – amelynek beruházási összege 1,5 milliárd euró –, miután a szlovák parlament a napokban módosította a kaszinók adózásáról szóló törvényt, ami hátrányosan érinti a kaszinónegyedet is magában foglaló Metropolist – írja a Napi Gazdaság.
A beruházást jó ideje támadja a kereszténydemokrata párt, a szlovák kormánykoalíció egyik politikai ereje az építkezés megtorpedózása érdekében 125 ezer aláírást gyűjtött össze – áll a lapban.
A kereszténydemokraták azt sem akarják, hogy Rajkán épüljön meg a Metropolis, mert a magyar kisvárost és Pozsonyt buszjárat köti össze, azaz szerintük a kaszinóktól elválaszthatatlan bűnözés így is megfertőzhetné a szlovák fővárost.
Zászlós Gábor, a TriGránit Development Corp. szlovákiai főképviselője korábban kijelentette: nem tartja kizártnak, hogy a beruházás a szlovák–magyar határ mellett fekvő Rajkán valósuljon meg. Kiss Vince, a község polgármestere a pozsonyi Új Szónak megerősítette, hogy egyeztetnek a TriGránittal. Tájékoztatása szerint egyelőre az úgynevezett bemutatkozó tárgyalásokon vannak túl. A beruházás megvalósításához megvan a szükséges terület Rajka határában.
Zászlós korábban leszögezte, hogy a kaszinók nélkül a több ezer állást teremtő beruházás nem képzelhető el. Ugyanakkor a szerencsejáték csak egyik eleme a beruházásnak, amelynek keretében három hotel, üdülőközpont, aquapark, konferenciaközpont és egy multifunkciós csarnok létesülne 30 hektáros területen.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Sajtóértesülések szerint az izraeli hadsereg és több vezető biztonsági tisztviselő is ellenzi a lépést.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.