Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Azt, hogy csak az infláció feletti hozamot lehet felvenni, a törvény írja elő. A pénztárak egyelőre nem tudják megmondani pontosan, kinek, mennyi jár.
Hiába érdeklődnek az ügyfelek, a magánnyugdíj-pénztárak egyelőre nem tudják nekik megmondani, mennyi reálhozamot kaphatnak, ha visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe - hangzott el az RTL Híradóban.
Azt, hogy csak az infláció feletti hozamot lehet felvenni, a törvény írja elő. A pénztárak egyelőre nem tudják megmondani pontosan, kinek, mennyi jár. Ahhoz ugyanis tudniuk kellene, melyik nap lesz a kifizetés, aznap hogy állnak majd az árfolyamok, és addig hogyan alakul az infláció. De még a reálhozamból is levonhatnak postai költséget, illetve a bankköltséget. A pénztárak szerint a törvényben előírt határidők miatt leghamarabb májusban tudnak majd elszámolni az ügyfelekkel.
Eddig 6 ezren nyilatkoztak a több mint 3 millióból arról, maradnak a magánnyugdíj-pénztárban. Ők biztosan nem kapnak majd reálhozamot. Azt ugyanis csak azok vehetik fel, akik visszalépnek az állami rendszerbe.
Ha kíváncsi, mennyi reálhozam jár önnek, kattintson a hvg.hu reálhozam-kalkulátorára!
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.