Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az Európai Központi Bank (EKB) vezető képviselői szerint nincs szükség kamatemelésre a közeljövőben, az infláció pedig középtávon 2 százalék alatt, az EKB célsávjában marad - számolt be szerdán a Bloomberg hírügynökség, amely szerint az euróövezeti jegybank képviselői a kamatemelési várakozásokat kívánják hűteni.
Legutóbb Ewald Nowotny, az EKB Kormányzótanácsának osztrák tagja hangsúlyozta, hogy nincs szükség emelésre a belátható jövőben. "A jelenlegi kamatszint megfelelő" - mondta Nowotny egy Budapesten tartott előadása után a Bloombergnek.
A napokban a tanács német és ciprusi tagja is arra célzott, hogy a piac túlértékeli Jean-Claude Trichet EKB-elnök múlt heti nyilatkozatát, amelyben felhívta a figyelmet, hogy fokozódhat az inflációs nyomás, a jegybank viszont megteszi a szükséges lépéseket, ha valóban így alakul a helyzet.
Trichet a tanács kamatdöntő ülése után nyilatkozott. Az alapkamat nem változott, maradt a rekord alacsony, 1,00 százalékos szinten, ahol már 20. hónapja áll. Az infláció viszont decemberben 2,2 százalékra nőtt, 2 éve először meghaladta az EKB 2 százalékos célját, aminek hatására Trichet a szokottnál keményebb hangot ütött meg, kiemelte például, hogy kollégái "állandó készültségben vannak" és szoros figyelemmel követik az árstabilitást veszélyeztető kockázatok alakulását.
Elemzők szerint Trichet szavaiból arra lehetett következtetni, hogy a bank kész emelni az irányadó kamatot az árstabilitás megőrzése érdekében, a Kormányzótanács minapi nyilatkozatai viszont visszalépést jelentenek, és a piaci várakozások hűtését célozzák.
Az infláció és a jegybanki alapkamatok alakulása a 2011-es év egyik kiemelt kérdése lehet, a kamatdöntések meghatározó hatással lehetnek a tőkepiacon. "Indiában, Kínában, Dél-Koreában és Brazíliában már meglépték a jegybankok a kamatemelést, mivel azonban a fogyasztói árak további emelkedésére lehet számítani, ez a trend a következő hónapokban folytatódhat. A fejlett országokban ezzel szemben azt várjuk, hogy továbbra is a gazdaság élénkítése lesz az elsődleges cél, így az Egyesült Államokban és az eurózónában az év végéig a jelenlegi alacsony kamatkörnyezettel számolhatunk" - áll a K&H Alapkezelő 2011 első negyedévére vonatkozó trend előrejelzésében.
Az Európai Unió keleti, euróövezeten kívüli részében egyes elemzők szerint kamatemelési ciklus megindulására lehet számítani. A térség legnagyobb országában, Lengyelországban szerdán a központi bank 2009 júniusa után először ismét kamatot emelt, a Magyar Nemzeti Bank pedig 2010 végén kétszer is kamatemelést hajtott végre.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Óriási vita tört ki Lengyelországban néhány igazából jelentéktelen uniós támogatási tétel miatt.
Bige Dávid azt mondta, havi tízezer forinttal támogatja a pártot
Szeptember 20-ra nagy találkozót hirdetett a Digitális Polgári Köröknek.