Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Bátonyterenye önkormányzata ismeretlen tettes ellen feljelentést tett, saját vizsgálóbizottságuk pedig március végére jelentést készít az ügyről.
Nem hívhatják le a Bátonyterenye és térsége szennyvízberuházásában érintett települések a hiányosságok miatti bankgaranciát, mert a 250 millió forintos kezességvállalásról szóló dokumentum eltűnt, a kivitelező cég pedig felszámolás alatt áll - írja a Nógrád Megyei Hírlap.
Gembiczki Ferenc, a bátonyterenyei önkormányzat képviselő-testülete által létrehozott vizsgálóbizottság elnöke elmondta: a térségükben 2006-ban, illetve 2007-ben végzett közműfejlesztéseket követően garanciális problémák adódtak, melyeket csak részben javított ki a fővállalkozó SZEVIÉP Zrt, amely ellen 2010 augusztus 13-án felszámolási eljárás indult.
A társaság részéről nyújtott 250 millió forintos bankgarancia lehívására azonban nincs lehetőségük, banki tájékoztatás szerint ugyanis a beruházó önkormányzat nevére ilyen dokumentum nem szerepel a nyilvántartásban. Bátonyterenye önkormányzata ismeretlen tettes ellen feljelentést tett, saját vizsgálóbizottságuk pedig március végére jelentést készít az ügyről.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?