Pozitívba kúsztak az európai tőzsdék

A negatív nyitást követően enyhén emelkedtek hétfőn a vezető nyugat-európai értéktőzsdék részvényindexei, miután a közel-keleti politikai bizonytalanságok miatti aggodalmakat ellensúlyozta néhány kedvező euróövezeti adat.

  • MTI MTI
Pozitívba kúsztak az európai tőzsdék

Nem sokkal 10 óra után a londoni FTSE-100 0,3 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,1 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,1 százalékos erősödéssel állt a pénteki záróértékhez képest. A kereskedést alapvetően meghatározza az közel-keleti politikai bizonytalanság miatti aggodalom. A UBS svájci bankház elemzői szerint a líbiai események "felvetik azt a kérdést, hogy mi történne, ha az észak-afrikai történések átterjednének olajtermelő országokra, vagy még jobban destabilizálnák az izraeli-palesztin helyzetet. Ez vélhetően jelentős növekedést okozna az olaj árában". 

Némi megnyugvást jelenthetett azonban a piacnak, hogy hétfőn nyilvánosságra hozott adatok szerint a felülvizsgált januári 57,0 ponthoz képest februárra 58,4 pontra, 2006. júliusa óta nem látott szintre emelkedett az euróövezet előzetes összetett beszerzési menedzser mutatója. Elemzők 56,9 pontra számítottak. Várakozásokon felül javult az ifo német gazdaságkutató intézet februárra vonatkozó, németországi üzleti hangulatmutatója is. A mutató februárban 111,2 pontra nőtt a januári 110,3 pontról. Elemzők a januárival megegyező értéket vártak februárra.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek