Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az elmúlt napok gyengécske teljesítménye után pénteken kilőtt a pesti börze vezető indexe.
Masszív, 2,3 százalékos pluszban zárta a hét utolsó kereskedési napját a BUX. A mutató reggel ugyan a csütörtöki záróérték, 22 560 pont környékén is megfordult, 10 órától azonban folyamatosan emelkedett, így végül 23 047 ponton búcsúzott.
A vezető papírok mindegyike felfelé vette az irányt, de kiemelkedően teljesített a Mol, amely – minden bizonnyal az olajár töretlen szárnyalásának köszönhetően - 3,7 százalékkal 23 835 forintig erősödött. Nem panaszkodhattak azonban az OTP tulajdonosai sem, hiszen a bankpapír 2 százalékos pluszban, 5740 ponton zárt. A Magyar Telekom mindeközben 0,7 százalékkal 558 forintig menetelt, míg a Richter 38 050 forinton zárt, 1,2 százalékkal magasabban, mint csütörtökön.
A forgalom nem volt kiemelkedően magas (a 17,6 milliárd forint az elmúlt egy átlagánál 3,5 milliárddal kevesebb), azonban az arányok kissé eltolódtak. A legkeresettebb papír a Mol ezúttal volt, amit 8,1 milliárd értékben adtak vettek, ez pedig jóval több, mint a duplája a megszokottnak, miközben az OTP 5,6 milliárdja elmarad az átlagostól.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.