Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A líbiai részvényessel bíró olasz nagyvállalatokat és bankokat aggasztják az észak-afrikai országot sújtó ENSZ-szankciók. Olaszország legnagyobb bankja, az UniCredit egy hét alatt 6 százalékos árfolyamveszteséget szenvedett el a milánói tőzsdén.
Nem világos, hogy a közvetlenül vagy közvetve Moammer Kadhafi, családja és bizalmasai vagyonának befagyasztása a birtokukban lévő részvényekre is vonatkozik-e - írta hétfőn a Corriere della Sera. A napilap az ENSZ-szankciók következményeit találgatta azokra az olasz cégekre, amelyekben Líbia tulajdonrésszel rendelkezik, és amelyek "a tőzsdén már eddig is megfizettek a Tripolival való összeölelkezésért".
A legnagyobb részvénycsomagot, több, mint 7 százalékot Líbia az UniCredit bankban birtokolja. A Fiat labdarúgó-csapataként ismert torinói Juventusban hét százalékkal bír, a hadiipari, légi- és űrtechnológiai Finmeccanicának két százalékban tulajdonosa, és a líbiai kutakat is működtető ENI kőolajholdingnak is közel két százalékát szerezte meg.
Sajtóértesülések szerint az UniCredit milánói székházban felmerült a líbiai részvénycsomag öt százalékra való korlátozása, de nem világos, hogy hogyan. Líbia tavaly vált az UniCredit első számú egyedi részvényesévé: 2,07 százalék a Lybian Investment Authority állami befektetési alapé, 4,99 százalék pedig a líbiai jegybanké. A utóbbi elnöke, Farhad Omar Bengdara, az UniCredit igazgató-tanácsának is tagja, neki azonban már egy hete nyoma veszett. "Aggódom" - ismerte el az UniCredit igazgató-tanácsának elnöke, Dieter Rampl.
A Corriere della Sera úgy tudja, hogy az érintett olasz cégek líbiai érdekeltségeik védelméről is egyeztetnek a római kormánnyal. Az Il Sole 24 Ore című gazdasági napilap 8 milliárd euróra becsülte Olaszország potenciális észak-afrikai export-veszteségét.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?