Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A változó utazási szokások, valamint a magyar utasok érdekeinek védelme érdekében, a Start Utazási Iroda kezdeményezésére még a nyári főszezon előtt megalakul az Online Utazásközvetítők Szövetsége.
Az elmúlt évek sorozatos utazási botrányai nyomán támadt bizonytalanság alapvetően kezdte ki az utazási irodák iránti bizalmat, amelyet csak rendezett és világos elvek mentén felépített szövetséggel és az utasok melletti következetes kiállással lehet visszaszerezni – idézte Geri Károlyt, a Start Utazási Iroda ügyvezetőjét, a szövetség kezdeményezőjét az utazási iroda csütörtöki közleménye.
Mivel a külföldi, elsősorban nyaralási célú utazások javarészét a magyar utasok már az interneten bonyolítják, a szövetség az iparágban minden érdekelt céget és szervezetet felhív, hogy csatlakozzon a szövetséghez, függetlenül attól, hogy az értékesítéseik mekkora hányada zajlik az interneten.
Geri Károly a szövetség alapelvét abban határozta meg, hogy az utazási irodák mindenkor felelősek a kiajánlott utakért. A szolgáltatók abban érdekeltek, hogy a megrendelő elégedett legyen, ezen kívül az utasnak minél több információval kell rendelkeznie, hogy a legjobb nyaralási döntéseket hozza meg.
Az Online Utazásközvetítők Szövetsége várhatóan április 15-én kezdi meg hivatalos működését.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az olasz kormány folytatja a lavírozást az Egyesült Államok és Kína között.