Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Járai Zsigmond szerint hazánkkal szemben visszaállt a befektetői bizalom, ami a rövid távú gazdasági intézkedéseknek köszönhető. Mégis, a kedvező hatások ellenére a piac már az intézkedések hosszabb távú eredményeit és a magyar gazdaság helyreállását várja - mondta a jegybank volt elnöke az MR1 Kossuth Rádió reggeli adásában.
Járai Zsigmond az MR1 Kossuth Rádió reggeli adásában kifejtette, hogy a devizahitelesek problémájáért a kormányzat, a bankok és a svájci frankban eladósodott lakosság is felelős, ezért a terheket is ezen szereplők között egyenlő arányban kell elosztani. Járai Zsigmond hangsúlyozta, hogy a nemrég kiszivárgott terv, amely rögzített árfolyamot használna a svájci frank hiteleknél, beválhat a devizahitelesek gondjának orvoslására és helyreállíthatná a gazdaságot, ami a befektetői bizalom ellenére jelenleg továbbra is bizonytalanabb piacnak számít, mint a környező országok. Ám a bankok részéről problémákat vethet fel, hogy ennél a megoldásnál a piaci árfolyamváltozásokból eredő különbözetet nekik kell állniuk.
Az MNB Felügyelőbizottságának elnökeként Járai az interjúban kitért arra a vizsgálatra is, melynek során a testület a Magyar Nemzeti Bank egy 400 milliárd forintos kommunikációs pályázatát találta szabálytalannak. A tendert a Közbeszerzési Tanács már meg is semmisítette. A szabálytalannak talált tenderrel együtt összesen mintegy másfél milliárdos csomagról vélelmezi a felügyelő-bizottság, hogy jogsértő lehet.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?