Erre a szabályra hívta fel a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségének figyelmét a Bocskaikerti Zöld Egyesület - írja a Hajdú-bihari Napló. Az egyesület laphoz eljuttatott levelében kifogásolta, hogy a tiltás ellenére is éjszakába nyúlóan dolgoztak az úton. A hivatal válaszul - az előírásoknak megfelelően - leállíttatta a munkát.
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t a lapnak írásban elküldött válaszaiban nem tett említést a vegetációs időszakban végzett munkáról, az viszont kiderült hogy "a határidő tarthatósága előreláthatólag veszélybe került". Jelenleg mindössze 35 százalékos készültségben van az út, ami tehermentesíthetné Debrecent a belvárost is érintő tranzitforgalomtól.
A csúszást egyrészt régészeti feltárásokkal, másrészt a szeptember 1-jéig tartó építési korlátozással indokolja a NIF. Ugyanakkor a projekt várhatóan olcsóbb lesz az előre tervezett 11 milliárd forintnál, mert az építést végző kivitelezővel a szerződést a becsült árhoz képest alacsonyabb szinten sikerült megkötni.