Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Oszkó Péter a blogján értetlenkedett: szerinte szavait az veheti dicséretnek, aki erre éhezik. A volt pénzügyminiszter interjújának sajátos tálalása a Magyar Nemzet és a Magyar Távirati Iroda koprodukciójában készült.
A jelenlegi kormány gazdaságpolitikája jó irányba alakul, ugyanis végre elkezdett a politika foglalkozni a húsz éve halogatott kérdésekkel - ezt a gondolatot tulajdonította Oszkó Péternek a Magyar Távirati Iroda. Az állami hírügynökség a volt pénzügyminiszter Magyar Nemzetnek adott interjúját szemlézte, a végeredményben azonban inkább tükröződött a Fidesz-közeli napilap értelmezése, mint az Oszkó által elmondottak.
“Nem emlékszem, hogy az elmúlt napokban dicséretként értékelhető kijelentéseket tettem volna” - értetlenkedett a volt pénzügyminiszter a blogján. Idézte az interjúnak azt a részét, amelynek alapján szerinte a Magyar Nemzet saját értelmezését takaró címében és felvezetőjében (amelyeket gyakorlatilag változtatás nélkül, saját neve alatt újraközölt az MTI) megjelenhettek az interjú szövegében nem szereplő “dicséret” és a “jó irány” kifejezések:
” - Tudjuk, hogy a magán-nyugdíjpénztári intézkedésekkel, a különadókkal nem értett egyet. Mi az, amit jónak tart az eddigi lépésekben?
- Messzemenően egyetértek azzal, hogy a kormány a költségvetési egyensúly tartós biztosítását a kiadási oldalon elérhető megtakarításokkal kívánja elérni. Vannak még tisztázatlan kérdések, de most már lassan abba az irányba alakul a kormány gazdaságpolitikája, hogy elkezd foglalkozni a húsz éve halogatott problémákkal. A nagy kérdés jelenleg az, hogy miként sikerül kivitelezni az intézkedéseket.”
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Meghosszabbították a BAY Voucher programot – október közepéig lehet pályázni.
Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.
Elmondása szerint megrögzött Bond-rajongó, aki számára a karakter szent terület.
A kocsik hasítanak, de a sztárok csak gügyögnek Brad Pitt Forma-1-es filmjében.
A párt fővárosi frakciója hajlandó részt venni a hétfői közgyűlésen, de kérnek is cserébe.
A magabiztos Tisza-előnyt mérő, június elején készült Medián-kutatásban azt is megvizsgálták, milyen hatással lennének a különböző összefogás-kombinációk Magyar Péter pártjára.
Bár tavaly február óta a lehetőség erre meglenne, egyelőre nem számít az ORFK a kínai rendőrökre.