Erősen esik a forint, 270 fölött az euró – görög és kínai aggodalmak

A forint árfolyama hétfőn reggel fél tízkor átlépte a 270 forint/eurós lélektani határt.

  • hvg.hu hvg.hu
Erősen esik a forint, 270 fölött az euró – görög és kínai aggodalmak

Kolba Miklós, az ING devizakereskedője lapunknak elmondta: a 270,70-es árfolyam annak az eredménye, hogy a "görög sztori" - a görög adósságválság -, illetve az ázsiai piacok gyengesége negatívan hat a feltörekvő piacokra. A dollár és a svájci frank ilyenkor menetrendszerűen erősödik, a forint például a frankhoz képest is gyengült: 218,90 volt az árfolyam hétfőn fél tízkor.

Az ázsiai gazdaságok, különösen Kína lassulásától való félelem a világpiacokat is negatívan befolyásolta hétfőn: az ázsiai tőzsdék mínuszban zártak, a nyugat-európai és a pesti tőzsde pedig negatív tartományban nyitott hétfőn.

Kolba Miklós elmondta azt is, hogy a forint gyengülése nem egyedi, hiszen a lengyel deviza, a zloty is gyengült a reggeli kereskedésben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.