Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kissé erősödött a magyar fizetőeszköz kedd délelőtt, a piac a devizahitelesek „mentőcsomagjának” részleteire vár, nem kizárt, hogy hiába.
Némileg erősödött a forint kedd délelőtt, így az euró jegyzése délre 270 alá süllyedt. A közös európai pénzért kora reggel még 270,2 forintot kellett fizetni, sőt, egy rövid időre 271 fölött is járt a kurzus, néhány perccel 12 óra után azonban 269,6 forinton jegyezték az eurót.
Hasonlóan alakult a frank- és a dollárárfolyam is. Az alpesi deviza napi csúcsát 218,3-nál érte el, innen azonban ereszkedni kezdett, s jelenleg 217,3 környékén mozog a kurzus. A zöldhasúért reggel még 193,3 forintot kértek, dél előtt néhány perccel azonban 191 alatt is járt az árfolyam.
A forintpiacon a kereskedők a NGM és a Magyar Bankszövetség végleges megállapodására várnak, amit mára ígértek teljes terjedelemben a felek, könnyen előfordulhat azonban, hogy néhány napot késik a dokumentum. Mindenesetre az eddigi információk alapján inkább negatív a fogadtatása a frankhitelesek „mentőcsomagjának”, de a végleges verzió után még változhat az összkép – írja szokásos napi elemzésében Karsai Péter, a Commerzbank elemzője.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A Fidesz és a Tisza Párt tábora stabilizálódott, így a pártnélküli szavazók meggyőzése lehet a választásig hátralévő hónapok legfőbb feladata – állította a politikai elemző a Szent István-programmal kapcsolatban.
Hatvanpuszta egy gazdaság a semmi közepén, vendégház és medence azért kellett, mert nagy a család – magyarázta Orbán Győző.
Az állami kiadványokat sokszor csak alibiből rendelik meg, azokat alig veszik kézbe a diákok.
Öt tűzoltóság több órányi munkájával sikerült eloltani a tegnapi tüzet.
Néhány nap alatt közel 300-an csatlakoztak a nyilatkozathoz.