Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Ellenőrizni fogja a reálhozamok kifizetését a a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSzÁF) - közölte az MR1-Kossuth Rádió. A felügyelet már eddig is vizsgálta a pénztárakat, de most szúrópróbaszerűen is ellenőrzi a kifizetéseket is.
A pénztárváltás nem lehet ok a reálhozam kifizetésben a fennakadásra, mert a pénztáraknak volt elegendő idejük az adatok átvezetésére - mondta a PSzÁF szóvivője az MR1-Kossuth Rádió Krónika című műsorában. Binder István hozzátetette: a felügyelet már eddig is vizsgálta a pénztárakat, most pedig majd szúrópróbaszerűen is ellenőrzi a kifizetéseket is. Elkéri jó pár volt tag az aktáját, és azokat alaposan végigböngészi, hogy valóban akkora reálhozam kifizetést kapott-e, amennyi járt neki.
A beszámoló szerint 600 ezer volt pénztártag esetében a reálhozam nulla, vagyis ők nem kapnak egy fillért sem. Mivel ennek több, nem csak elszámolási oka lehet, hanem adminisztrációs hiba, például az azonosításnál, vagy bármi más, érdemes először a pénztárnál tisztázni a dolgot. Ha a pénztár nem válaszol, akkor lehet a felügyelthez fordulni. Ha azonban valaki nem fogadja el a nulla reálhozamot és az arra vonatkozó magyarázatot, a bírósághoz kell fordulnia, mert csak egy polgári perben lehet tisztázni ezeket a problémákat. A pénztáraknak a reálhozamot az érintetteknek augusztus végégig kell kifizetni.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.