Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán második napja esett, részben még mindig az amerikai adósságkorlát-válság okozta bizonytalanság miatt, de már a japán szolgáltatások teljesítménymutatója miatt is, amely júliusról újabb, a júniusinál nagyobb visszaesést jelzett.
Japán az amerikai kormányzat második számú külföldi hitelezője Kína után. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 207,45 pontos, 2,11 százalékos napi mínusszal 9637,14 ponton zárt, 5,79 százalékkal az év végi értéke alatt. A mutató múlt csütörtök óta ismét 10000 pont alatt van, amelyet a március 11-i földrengés és szökőár óta csak néha haladt meg rövid, néhánynapos időszakokra.
A tokiói tőzsdezárás idejére a hongkongi értéktőzsde Hang Seng mutatója 1,85 százalékos romlással 22 005,88 pontnál, a kínai Shanghai Composite 0,09 százalékos többlettel 2681,59 pontnál, a szöuli Kospi 2,66 százalékos csökkenéssel 2064,85 pontnál, az indiai Sensex 1,06 százalékos eséssel 17 917,17 pontnál tartott.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.