Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A kormány újabb, 130 milliárd forintos zárolást készít elő Katona Tamás volt pénzügyi államtitkár szerint. A szocialista politikus a Klubrádióban csütörtökön azt mondta: ezzel a zárolással ellehetetlenítik majd az alapvető közszolgáltatásokat, így az egészségügyet és az oktatást.
Katona Tamás úgy vélte: a kormánynak sürgősen újra kellene gondolnia az adópolitikát, vissza kellene állítania a kétkulcsos adót, a családi pótlék összegét pedig - még az iskolakezdés előtt - fel kellene emelnie.
A volt államtitkár a Klubrádióban illetve csütörtöki sajtótájékoztatókán elmondta azt is: "napokon belüli" a kormány intézkedésére van szükség a devizahitelesek megsegítése ügyében. Szerinte a problémát a pénzintézetekre kivetett bankadó egy részéből, a bankokat érintő 160 milliárd forintból és a Nemzeti Eszközkezelő létrehozásával meg lehetne oldani.
Közölte: a más országokban kivetett, kisebb mértékű bankadót többnyire nem a költségvetési lyukak betömésére fordítják, hanem olyan alapot képeznek abból, amit a felmerülő pénzügyi problémák megoldására használhatnak.
A szocialista politikus szerint az, hogy 240 forint felett van a svájci frank árfolyama, nemcsak a nemzetközi helyzettel magyarázható, hanem a magyar gazdaságpolitikával szembeni bizalmatlansággal is. Katona Tamás hibásnak tartja a kormány eddigi gazdaságpolitikai lépéseit. Példaként említette a foglalkoztatás területét, ahol szerinte nem sikerült eredményeket elérni, és ahol most rosszabb a helyzet, mint tavaly nyáron volt: 15 ezerrel több a munkanélküli, mint akkor.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Az Európai Bíróság kimondta, hogy a Fidesz által gyermekvédelminek nevezett törvény több ponton sérti az uniós jogot.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.