Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Nem indult el a kereskedés hétfőn kilenc órakor az OTP és az FHB részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén. A BÉT nem közölte, mikor kezdődhet el újra a papírok kereskedése.
A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett határozat csak annyit közöl: a felfüggesztést a kibocsátók kérték, mivel várhatóan olyan információ válik publikussá hétfőn, amely a bankok részvényeinek kereskedésére jelentős hatással bírhat.
A háttérben feltehetőleg a kormányzat ma várható, a devizahitelesek helyzetét érintő bejelentése áll, amely jelentős elmozdulást okozhat az árfolyamban. Emiatt pénteken már felfüggesztették az OTP papírjait, igaz, csak pár percre. A bank részvényei tíz százalékot estek arra a bejelentésre, hogy a Fidesz javaslata szerint a svájci frankot 180, az eurót 250 forintos árfolyamon végtörleszthetnék a hitelesek, a tranzakció teljes költségét pedig a bankoknak kellene viselniük.
Hétfőn a BUX az OTP és az FHB nélkül is gyengébben kezdett: az index néhány perccel nyitás után majd 3 százalékos mínuszban járt, 16 550 pont környékén. A vezető papírok mindegyike esett, a Mol 14 600 forinton forgott, 5,2 százalékos mínuszban, míg a Richter 3,4 százalékkal esett (33 000 forint), a Magyar Telekom pedig 1,6 százalékkal 481 forintig értékelődött le. A bankpapírok egyébként hétfőn a nyugat-európai tőzsdéken is zuhantak.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Egyelőre a résztvevők szerint minden jól halad, mindenki reményteljesnek tűnik. Az európai vezetők a jelek szerint megtalálták a közös hangot Donald Trump amerikai elnökkel, ám bármire jutnak, ahhoz még Vlagyimir Putyin orosz elnöknek is lesz egy-két szava.
Februárban a hírhedt, összeveszésbe torkolló találkozón a Fehér Házban szóvá tették, hogy az ukrán elnökön miért nincs öltöny.
Augusztusi mérésük szerint a DK is elérné a parlamenti küszöböt.