Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Egy százalékot meghaladó pluszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedés leállítása előtt két órával. Az indexek negyedik napja erősödnek.
Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,40 százalékkal 11 404,46 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,15 százalékkal 2602,03 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutató 1,39 százalékkal 1205,20 pontra emelkedett.
Erősítette a befektetői hangulatot az a csütörtöki bejelentés, hogy az idei utolsó negyedévben összehangolt akciót kezdenek a világ vezető központi bankjai, hogy kellő mennyiségben juthasson dollárhoz az euróövezeti bankrendszer. Eközben az euróövezet több vezetője nyilatkozatban támogatta Görögországot, ami mérsékelte egy görög államcsőd lehetőségét.
A nap eddigi nyertesei egyértelműen a pénzügyi részvények voltak. Az ágazati papírok árfolyamalakulását követő S&P index 1,5 százalékos nyereségen állt este. Egyebek között a Bank of America 1,7 százalékkal, a JPMorgan Chase 1,8 százalékkal drágult.
Kivétel csak a UBS volt, árfolyama 11 százalékkal zuhant, miután nyilvánosságra került, hogy a svájci bankóriás egyik befektetési banki kereskedője mintegy két milliárd dollárnyi veszteséget okozott munkáltatójának. A bankház szerint elképzelhető, hogy a veszteségek miatt a vállalat negatív eredményt kénytelen elkönyvelni a harmadik negyedévben.
A vezető központi bankok beharangozott összehangolt akciójának a híre a háttérbe szorította a csütörtökön ismertetett amerikai makrogazdaság adatokat, amelyek a gazdaság növekedésének a lassulását jelezték. Tovább zsugorodott a feldolgozóipari aktivitás New York régióban, és az Egyesült Államok közép-atlanti térségében, és ugyancsak csütörtöki adat szerint június vége óta legmagasabb szintre nőtt a munkanélküli segélyt először kérők száma a múlt héten.
A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 43 cent emelkedéssel 89,34 dolláron állt.
Ugyancsak röviddel 20 óra előtt az euró 1,3878 dollárra erősödött a szerda késő esti 1,3752 dollárról (+0,91 százalék). A dollár 76,62 jenről 76,66 jenre emelkedett (+0,07 százalék).
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A kérdés nem az, hogy Magyar Péter vagy Orbán Viktor, Tisza vagy Fidesz. A szó szerint életbe vágó kérdés az, feltartóztatható-e az utcai erőszak.
Szakértőkkel próbáltuk megfejteni az imádott lény varázsát.