Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Pozitív tartományban álltak a legfontosabb New York-i tőzsdeindexek zárás előtt két órával.
Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,41 százalékkal 11 480,48 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,16 százalékkal 2611,22 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutató 0,20 százalékkal 1211,53 pontra emelkedett. Egymást követő ötödik napon is pozitív tartományban zárhatja a kereskedést a Wall Street-i parkett, miután a befektetők körében megnőtt a kockázatvállalási kedv. A francia és olasz banki papírok, illetve az euró értékvesztése ugyanakkor továbbra is óvatosságra inti a piacot.
A piac lelkesedését egyebek között az okozta, hogy a világ vezető központi bankjai csütörtökön összehangolt akció keretében újabb dollárlikviditás-bővítő akciót hirdettek. "Egyre inkább terjed az a vélemény, hogy a világ vezetői olyan megoldással állnak elő, amely nem jár a görög államháztartás összeomlásával" - értékelt Scott Graham, a BMO Capital Markets elemzője.
A nap kevés amerikai adata közül a legfontosabb a Michigani Egyetem és a Thomson Reuters közös felmérésével készült fogyasztói bizalmi index szeptemberi hóközi értéke volt. Az augusztus végihez képest valamelyest javult az amerikai fogyasztók hangulata: az index 57,8 pont lett az augusztus végi 55,7 pont után.
A nap vesztese a Research In Motion (RIM), a Blackberry üzleti telefonok gyártója volt, amelynek papírjai 18,55 százalékkal estek azt követően, hogy a vállalat rendkívül kedvezőtlen, a várakozásokat jelentősen alulmúló második negyedévre értékesítési mutatókat közölt. A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 1 dollár 86 cent csökkenéssel 87,54 dolláron állt. Ugyancsak röviddel 20 óra előtt az euró 1,3788 dollárra gyengült a csütörtök késő esti 1,3876 dollárról (-0,63 százalék). A dollár 76,70 jenről 76,90 jenre emelkedett (+0,25 százalék).
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.