A röviden METÁR-ként emlegetett rendszer a KÁT-ot, vagyis a kötelező átvételi és támogatási rendszert váltaná fel a szektorban a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium elképzelése szerint. Az új rendszer bevezetését azzal indokolták, hogy csak energiaár-támogatással és kötelező átvétellel növelhető 2020-ra 14,65 század százalékra a megújuló energiahordozók aránya, ahogy tervezték, erre azonban a KÁT nem alkalmas.
Ha a kormány tényleg úgy dönt, hogy 2020-ra el kell érni a 14,65 százalékos arányt, akkor a METÁR-on keresztül annyi támogatást kell adni a zöld erőműveknek, amennyi 2012-ben 0,9, 2013-ban pedig még 1,52 százalékos áremelést jelent az egyetemes szolgáltatói áraknál, vagyis főként a lakossági, kisvállalkozói és közintézményi tarifáknál.
A METÁR életbe lépését az Európai Bizottságnak is jóvá kell hagynia – írja a Világgazdaság.