Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Változatlanul pluszban voltak a vezető mutatók a fontosabb nyugat-európai tőzsdéken a kereskedés első órájának elteltével, mivel a befektetők bíznak abban, hogy az európai vezetők hamarosan lépnek a görög adósságválság rendezése ügyében.
A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 2,2 százalékkal 917,44 pontra emelkedett. A londoni FTSE-100 mutató 2,04 százalékos emelkedést jelzett tíz óra körül, nyitáskor 2,08 százalékkal nőtt a mutató. A frankfurti DAX-30 index 3,11 százalékos pluszban volt, a napot 3,14 százalékos emelkedéssel kezdte. A párizsi CAC-40 2,87 százalékkal volt magasabb hétfői záró értékénél, a kereskedés elején a mutató 2,53 százalékkal nőtt. A nap nyertesei eddig a bankok voltak, a Stoxx Europe 600 összesített index több mint 3 százalékkal gyarapodott, ám még mindig 33 százalékkal marad el év eleji értékétől.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Akár nyáron, akár télen fogadják el a költségvetést, az abban leírt számokat szinte heti rendszerességgel írják át, és a fontos gazdasági előrejelzéseket is csak néha-néha sikerül eltalálni. Már most, az év felénél látszik, hogy így lesz ez 2025-ben is.
Mi történhetett valójában a BTR-ekkel?
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
A hivatalosan is az ő nevén lévő 188 milliárd forintnál sokkal több pénze lehet Orbán Viktor vejének a Válasz Online számítása szerint.
A kormányoldal megpróbál egy olyan narratívát költeni a tüntetésről, amelyben logikai gubanc van.
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek.
A HétköznaPI CSAlódások zenekar koncertjéről készült videón is ezzel a skandálással zártak a rajongók.