Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Új vasúti híd épülhet a Tisza fölött Tokajnál, a létesítmény zömmel uniós forrásból valósulna meg, a tervezés megkezdése elkezdődött, az átkelőt 2020 körül adnák át.
A közleményben az önkormányzat emlékeztet arra: a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) megbízta az Uvaterv Zrt.-t, hogy készítsen fejlesztési programot a Budapest Keleti pályaudvar-Hatvan–Miskolc-Tokaj–Nyíregyháza–Debrecen–Szolnok-Budapest Nyugati pályaudvar vasúti fővonalra. A fejlesztés célja többek között a vasúti pályát beilleszteni a nemzetközi vasúti áramlatba és biztosítani a korszerű személyszállító vonatok óránkénti 160 kilométeres sebességét.
A NIF és az Uvaterv Tokajban a vasúti pálya módosításáról, és egy új vasúti híd megépítéséről egyeztetett az önkormányzattal. A szakemberek azzal a javaslattal álltak elő, hogy a vasúti töltést a jelenlegi vasúti hídtól visszabontják mintegy 150 méter hosszúságban, s helyette a pályát fém oszlopokra építenék, olyan megoldással, amely a zajt a jelenleginek a töredékére mérsékelné.
A fémpálya 8-10 méterrel eltérne a jelenlegi töltésnyomvonal tengelyétől, s ehhez a szerkezethez csatlakozna a rácsos tartószerkezetű új Tisza híd, amely szintén zajmentesebb lenne. A tervek szerint részben felújítanák, illetve átépítenék a vasútállomást is. A tervezők bizonyos vázlattervekkel is tudtak már szolgálni, amely meggyőzte a helyieket, hogy az Uvaterv elképzelése Tokaj számára csak előnyös lehet - adta hírül az önkormányzat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.