Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Gyorsan elfogyhat a devizahitelek kiváltására szánt hitelkeret a takarékszövetkezeteknél. Nagyon nagy az érdeklődés, a források azonban korlátozottak – írja a hétfői Világgazdaság.
A takarékok likviditásával nincs gond, de várhatóan csak 30-50 milliárd forint körüli értékben tudnak lakáshitelt kihelyezni a fennmaradó kevesebb, mint öt hónapban. Ez azonban a kiváltásra váró, körülbelül 4 ezer milliárd forintnyi devizaalapú jelzáloghitel nagyjából csak egy százalékának felel meg.
A végtörlesztő hitelt a takarékok elsősorban saját devizahiteleseiknek ajánlják, valamint olyan ügyfeleiknek, akik máshol vettek fel devizahitelt.
Egy felmérés szerint a takarékok klienseinek csaknem fele más banknál is ügyfél. Az új banki kapcsolatot sokan azért keresték annak idején, mert a takarékoknál a többi pénzintézethez képest később indult el a devizahitelezés. Sok olyan ügyfél is van, akik takarékbetét nyitottak, de korábban nem gondoltak arra, hogy jelzáloghitelt is ott vegyenek fel, és másik bankhoz fordultak – olvasható a cikkben.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?