Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 317,94 pontos, 1,86 százalékos emelkedéssel, 17 423,33 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője beszámolt róla, hogy a tőzsdék markáns emelkedéssel reagáltak azokra a piaci hírekre, amelyek szerint közeledtek az álláspontok a németek és franciák között, hogy megfelelő választ tudjanak adni az eurózóna válságára.
A magyar vezető részvények is jól szerepeltek, minden blue chip emelkedéssel zárta a napot. A pozitív nemzetközi befektetői hangulat miatt a forint is erősödésnek indult, reggel még 300 forint felett jegyezték az eurót, délutánra az árfolyam 298 forint környékére csökkent.
A Mol 270 forinttal, 1,61 százalékkal 17 000 forintra erősödött, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 105 forinttal, 3,15 százalékkal 3440 forintra nőtt, forgalmuk 6,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,38 százalékkal 516 forintra emelkedett, forgalma 448,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 550 forinttal, 1,57 százalékkal 35 650 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 561,3 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 31,9 millió forintos forgalom mellett 150 forinttal, 0,86 százalékkal 17 650 forintra erősödött.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.381,14 ponton zárt pénteken, ez 3,38 pontos, 0,24 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Több nőjogi szervezet aggodalmát fejezte ki, hogy a marketing kampány nemcsak sminktermékeket, de a pornóipart is népszerűsítheti.