Tokióban a Nikkei tőzsdemutató a hétfői erősödés után 0,9 százalékkal 8.762,31 pontra csökkent záráskor. Szöulban a vezető tőzsdemutató, a Kospi 0,5 százalékos gyengüléssel végzett. A hongkongi Hang Seng index 0,5 százalékkal, a sanghaji összetett mutató 0,7 százalékkal, az indiai Sensex 0,5 százalékkal emelkedett. Az amerikai határidős mutatók is 0,23-0,26 százalék közötti csökkenést jeleztek közép-európai idő szerint reggel nyolc órakor.
Kedd reggelre az olaj ára nem sokat változott hétfőhöz képest: a nyugati féltekén irányadó WTI ára 91 dollár körül alakult hordónként, az északi-tengeri Brent 111 dollárba került.
Kedd reggelre az euró gyengült a dollárhoz, a jenhez és a svájci frankhoz képest. Reggel nyolc óra körül egy euróért 1,3894 dollárt, 105,70 jent és 1,2244 svájci frankot adtak 0,24 százalékkal, 0,26 százalékkal, illetve 0,18 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn későn.
