Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A német parlament csak szerdán szavaz az euróövezeti mentőalap kibővített alkalmazásáról, de berlini politikai körökben már kedden mindenki a voksok várható alakulását találgatta.
A szavazás eredményétől függ ugyanis, hogy a kancellár jóváhagyását adhatja-e a szerda esti csúcstalálkozón az adósságválság leküzdését célzó erőfeszítésekhez, ezek keretében pedig az euróövezeti mentőalap, az EFSF hatékonyabb alkalmazásához, a görög államadósságok 50-60 százalékos leírásához, továbbá ez utóbbival összefüggésben a bankok körülbelül 100 milliárd euróval történő feltőkésítéséhez.
A Bundestag esetleges elutasítása szakértők szerint beláthatatlan következményekkel járna, az adósságválság tovább éleződne és súlyos politikai, bizalmi válsággá válna.

Kedd délutáni értesülések szerint mind a kormánypártok, mind az ellenzék soraiban több az olyan képviselő, akik ellenzik a múlt hétvégi, első csúcson született előzetes megállapodásokat. Három héttel ezelőtt hasonló szavazás volt a Bundestagban, akkor azonban a 440 milliárd euróra kibővített EFSF nagy többséggel támogatást kapott.
Hasonló többségre a szerdai szavazáskor a szakértők és az előzetes becslések szerint aligha lehet számítani, ennek ellenére várható, hogy a kancellár felhatalmazásához meglesz a többség. Az ellenzéki pártok hiányolták ugyan az információkat, jelezték ugyanakkor, hogy minden valószínűség szerint támogatni fogják az adósságválság leküzdését célzó erőfeszítéseket, és ezzel összefüggésben a kancellárt megfelelő felhatalmazással látják el.
Mind a szociáldemokraták, mind a Zöldek leszögezték ugyanakkor, hogy a kancellártól a szavazásig további tájékoztatást várnak, és a 211 milliárd eurós német garanciavállalás nem növekedhet.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?