Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két és félszeres túljegyzésre a meghirdetett összegben, emelkedő hozammal értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) keddi aukcióján.
Az elsődleges forgalmazók 103,192 milliárd forint ajánlatot nyújtottak be a D120307 jelű, 2012. március 7-én lejáró papírra, amiből az ÁKK a meghirdetett 40 milliárd forint értékben fogadott el ajánlatot.
Az aukción 7,32 százalékos átlaghozam alakult ki, 69 bázisponttal magasabb a D120229 jelű papír 6,63 százalékos hozamánál az előző aukción, illetve 7 bázisponttal magasabb a most aukcióra vitt D120307 jelű papírra kalkulált hétfői 7,25 százalékos másodpiaci referencia hozamnál.
Ez volt a második állampapír aukció azóta, hogy a Moody's nemzetközi hitelminősítő múlt csütörtökön a befektetésre nem alkalmas kategóriába rontotta a magyar állam hitelminősítését.
Az aukcióra röviddel a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának kamatdöntő ülése előtt került sor. Az elemzők arra számítanak, hogy a Monetáris Tanács emeli a jelenleg 6 százalékos jegybanki alapkamatot, a többség 50 bázispontos emelést vár.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.