Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A csökkentett meghirdetett összegre érkezett közel négyszeres túljegyzés mellett változatlan aukciós hozamon, a másodpiaci hozam alatt értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) keddi aukcióján.
Az elsődleges forgalmazók 118,704 milliárd forint ajánlatot tettek a megszokott 40 milliárd forintnál 10 milliárd forinttal alacsonyabb, 30 milliárd forint összegben meghirdetett D120321 jelű, 2012. március 21-én lejáró 3 hónapos diszkont kincstárjegyre.
Az ÁKK a meghirdetett összegben fogadott el ajánlatokat 7,03 százalékos, az előző aukciós hozammal megegyező átlaghozammal, de 32 bázisponttal a 3 hónapos diszkont kincstárjegy 7,35 százalékos hétfői másodpiaci referencia hozama alatt.
Az előző aukción 132,366 milliárd forintos jegyzési érdeklődés fogadta az akkor 40 milliárd forint értékben meghirdetett D120314 jelű 3 hónapos diszkont kincstárjegyet. Az ÁKK akkor 29 bázispontos hozamcsökkenéssel, de 15 bázisponttal a másodpiaci hozam felett érétkesítette a papírt a meghirdetett összegben.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.