Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A hét utolsó napjára megállt a térségbeli devizák erősödése, a forint euróárfolyama a 295-ös jegyzés környezetében stagnált.
Péntek délután négy órakor 295,46 forinton állt az euró jegyzése a csütörtök délutáni 294,15 forint és az éjszaka folyamán tartott 295,60 közeli jegyzések után.
A svájci frank péntek délután 244,87 forintot ért az előző délutáni 243,60 forint után, a dollárt 225,10 forinton jegyzik a csütörtök délutáni 223,40 forint után, a japán jen árfolyama pedig 2,9313 forintra emelkedett az előző délutáni 2,8833 forintról. Pénteken a legerősebb forint jegyzés euróban 293,70, svájci frankban 243,16, dollárban 223,40, japán jenben pedig 2,9005 volt.
Hétfőn reggel az euró még 303 forintos jegyzésen állt és hétfőn délután lépte át a 300 forintos árfolyamküszöböt. Január elején a forint 324,27 forintos euró, 266,08-as svájci frank, 252,08 forintos dollár, illetve 3,2824-es japán jen árfolyamon is járt.
A térségbeli devizák közül a legnagyobb mértékben a zloty és a forint erősödött az év eleje óta, ezalatt mindkét deviza visszanyerte tavalyi veszteségének mintegy felét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.