Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A francia kormány 1,0 százalékról 0,5 százalékra rontja az idei gazdaságnövekedésre vonatkozó előrejelzését, tekintettel az Európa- szerte tapasztalható gazdaságnövekedési lassulásra - jelentette be a francia kormányfő hétfőn.
A gazdaságnövekedési visszafogásnak a költségvetésre gyakorolt hatása 5 milliárd euró körüli lesz - mondta Francois Fillon francia miniszterelnök, aki azonban hangsúlyozta, hogy nincs szükség további megszorító intézkedésekre.
A kormány már korábban jelezte: a 2012. évi költségvetésnek van mozgástere, és még akkor sem kell hozzányúlni a büdzséhez, ha a GDP növekedése csupán 0,5 százalék lesz.
A francia kormányfő reményének adott hangot, hogy a félév vége előtt ismét növekedési pályára áll a gazdaság az euróövezetben és ezen belül Franciaországban is.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) múlt héten kiadott előrejelzésében az szerepelt, hogy az idén csupán 0,2 százalékkal nő a francia hazai össztermék (GDP).
Franciaországé a második legnagyobb gazdaság az euróövezetben Németország után, ahol nemrég 1 százalékról 0,7 százalékra módosították az idei gazdasági növekedésre vonatkozó hivatalos előrejelzést.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
Ismét az X-en szólalkozott össze Szijjártó Péter és az ukrán kollégája, Andrij Szibiha.