A csirke- és pulykamellfilé kilója legalább 40-50 forinttal drágul, a combnál 20-25 forintos áremelkedés várható - közölte Bárány László, a Baromfi Terméktanács elnöke a hétfői Népszabadságban. A takarmányok árának emelkedése és a növekvő egyéb kiadások miatt a 2011-ben jól teljesítő ágazat képtelen lesz az ismétlésre ebben az évben. A terméktanács mérlege szerint 2010-ben 410-420 milliárd forint értékben 465 ezer tonna baromfit vásároltak és dolgoztak fel (ez a hazai termelés 92-95 százaléka). Ebben az évben kevesebb baromfi kerül a feldolgozókba, mert a takarmányárak már most 10-18 százalékkal megemelkedtek.
Kilónként 40-50 forinttal drágul a baromfihús
Tavasszal a jelenleginél többet kell fizetni a baromfihúsért, írja hétfői számában a Népszabadság.