Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Alig változott a forint árfolyama péntek reggelre a fontosabb devizákkal szemben csütörtök estéhez képest.
Kevéssel hét óra után az eurót 295,83 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a csütörtök esti 295,95 forint után. Az euró most 6,02 százalékkal gyengébb a forinttal szemben, mint tavaly év végén.
A svájci frank péntek reggel 246,24 forintot ért, míg csütörtök este 246,35 forintnál járt. A dollár 224,63 forinton állt reggel, a csütörtök esti 224,44 forinttal szemben.
Elemzők szerint a devizapiaci hangulatra pénteken hatással lehet, hogy az Európai Központi Bank (EKB) csütörtökön közzétett jogi szakvéleménye szerint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának bővítése súlyos aggályokat kelt az MNB függetlenségét illetően.
A forint árfolyammozgását az is befolyásolhatja, hogy pénteken közli az ipari termelés februári részletes adatait a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.