5,25 százalék maradt a román alapkamat

A román nemzeti bank nem változtatott az alapkamaton szerdán: az irányadó kamat továbbra is 5,25 százalék.

  • MTI MTI
5,25 százalék maradt a román alapkamat

Elemzők arra számítottak, hogy a márciusihoz hasonlóan a mostani ülésen is 25 bázispontos csökkentésről döntenek, a belpolitikai fejlemények azonban keresztülhúzták a szakértők számításait.

A román kormány bukása után jelentősen gyengült a lej, ezért döntött a bank a kamattartás mellett.

A román jegybank tavaly november óta folyamatosan csökkentette az alapkamatot a gazdaság ösztönzése végett, ezt az infláció alakulása is lehetővé tette.

A bank év végére a 2-4 százalékos sávban akarja tartani az inflációt, miközben a 2012-es növekedést 2 százalék körül várja.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.