Enyhült a munkanélküliség Lengyelországban

Enyhén csökkent a munkanélküliség Lengyelországban, lassult viszont a kiskereskedelmi forgalom növekedése áprilisban a statisztikai hivatal pénteken publikált adatai szerint.

  • MTI MTI
Enyhült a munkanélküliség Lengyelországban

A munkanélküliség 12,9 százalékra mérséklődött áprilisban a márciusi 13,3 százalékról. A 38 milliós országban több mint kétmillióan voltak állás nélkül áprilisban.

Az év negyedik hónapjában megtorpant a kiskereskedelmi forgalom lendülete: a várakozásoknál jóval kisebb mértékben, 5,5 százalékkal nőtt a boltok forgalma az egy évvel korábbihoz képest a márciusi 10,7 százalékot követően. Elemzők 9,5 százalékos bővülést vártak.

Havi összevetésben 2,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom áprilisban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.