Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Egy évig pereskedett az atlatszo.hu az MVM-mel annak érdekében, hogy az előző, Kocsis Istvánhoz köthető éra offshore-ügyeit és szerződéseit nyilvánosságra hozzák. Most, hogy a Fővárosi Ítélőtábla is osztotta Bodoky Tamásék álláspontját, a weboldalon minden dokumentum hozzáférhetővé vált.
Az atlatszo.hu friss posztja szerint az adatigényléses pert egy éve azért indították el a Magyar Villamos Művek Zrt. ellen, hogy a társaság a korábbi cégvezetés felelősségét ne takargassa tovább.
"Az állami vagyonnal való felelős gazdálkodás az esetek túlnyomó többségében az átláthatóságot és a nyilvánosságot követeli meg, egy állami cégnek is lehetnek ugyanakkor olyan, a jogszerű üzleti tevékenység körébe tartozó érzékeny adatai, amelyek közzététele veszteséget okozna számára. A megkapott jelentésekből egyértelműen kiderül ugyanakkor, hogy a jelen ügyben az MVM nagyrészt nem jogszerűen próbálta titokban tartani a vizsgálati dokumentációt" - olvasható a honlapon.
Alatta pedig egy hat tételből álló, dokumentumokkal alálinkelt felsorolás, ami igazolja a perre menő szervezet igazát.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót, ami meglehetősen váratlan.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.