Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A várakozásoknak megfelelően csökkenéssel indult hétfőn a kereskedés a főbb nyugat-európai tőzsdéken. A kereskedés első perceiben a párizsi CAC-40 0,38 százalékkal, a frankfurti DAX-30 0,25 százalékkal esett. A londoni tőzsde hétfőn országos munkaszüneti nap miatt zárva tart.
A befektetők változatlanul azt várják, milyen lépéseket tesz az Európai Központi Bank az euróövezeti adósságválság hathatós kezelése céljából.
Pénteken a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 0,14 százalékos napi emelkedéssel 1090,68 ponton zárt.
Ázsiában többnyire csökkentek hétfőn a vezető tőzsdemutatók, elsősorban amiatt, hogy Kína legnagyobb ipari csoportjai átlagosan több mint 5 százalékos profitcsökkenést szenvedtek el júliusban. A tokiói tőzsde vezető indexe az általános ázsiai tendenciával ellentétben árnyalatnyival, 0,2 százalékkal 9119 pontra erősödött. A szöuli Kospi 0,1 százalékos gyengüléssel 1917 ponton végzett. A hongkongi tőzsde vezető mutatója 0,2 százalékkal, a sanghaji tőzsde összetett indexe 1,3 százalékkal esett.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Finnországnak elöregedő társadalma miatt különösen fontos a külföldi munkaerő bevonzása és megtartása. A nyitott, befogadó ország képe mögött azonban jelen van a rasszizmus, és folyamatos politikai viták tárgya a bevándorlás szabályozásának kérdése.
A Fidesz-KDNP képviselőinek lemondása után három körzetben tartottak voksolást, kettőben a polgármestert is adó civil egyesület jelöltjei győztek.