Ön is csalt a hitelfelvételnél? Tízből nyolcan átverték bankjukat

Tízből nyolc esetben félrevezették a bankokat a hiteligénylők a válság kitörése előtt – írta kedden a Magyar Nemzet banki szakemberekre hivatkozva.

  • MTI
  • Magyar Nemzet

A cikk szerint csak minden ötödik hitelfelvevő adott meg pontos adatokat a kölcsön igénylése során, a többiek kedvezőbb képet festettek magukról a valóságosnál. Voltak, akik magasabb jövedelmet diktáltak be, mások a megvásárolni szándékozott lakás értékét manipulálták, a közvetítők pedig nemegyszer segítettek az adatok meghamisításában.

A pénzintézetek az adatvédelmi szabályok miatt nem nézhettek utána a valódi jövedelmeknek, ezért a leendő ügyfeleik jövedelemigazolását gyakran csak telefonon tudták ellenőrizni – írta a napilap, hozzátéve, hogy sokan ezzel is visszaéltek, és nem a valódi munkaadójuk számát adták meg.

Hozzászólások

Útmutató cégvezetőknek

Pénznemváltás

Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?