Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Az IMF/EU támogatásnak csak gazdasági természetű feltétele lehet, politikai nem - erről jutott egyetértésre Kövér László a német Bundestag elnökével csütörtökön Strasbourgban. Az Országgyűlés elnöke tájékoztatta a Bundestag-elnököt a magyar parlament napirendjén levő kérdésekről, köztük a választási eljárással kapcsolatos tervezetről is. Kövér úgy fogalmazott, ez a kérdés sem lesz éles vitáktól mentes.
Az Országgyűlés elnöke az Európa Tanácshoz (ET) tartozó országok parlamenti elnökeinek konferenciáján vesz részt.
A tanácskozás előtt kétoldalú találkozója volt Norbert Lammerttel, aki kifejtette azt a német álláspontot, hogy az európai válságkezelés során mindenkinek a maga problémáját kell megoldania, ha viszont ehhez közösségi segítséget igényel, akkor bizonyos feltételeknek meg kell felelni. Ez érvényes Magyarország esetében is - ismertette a magyar házelnök a német parlamenti elnök véleményét.
"Abban értettünk egyet, azt sikerült tisztáznunk, hogy ezek a feltételek, ha már pénzről van szó, csak gazdasági természetűek lehetnek, politikaiak nem" - mondta Kövér László.
Az Országgyűlés elnöke szerint tájékoztatta a Bundestag-elnököt a magyar parlament napirendjén levő kérdésekről, köztük a választási eljárással kapcsolatos tervezetről. Ez sem lesz éles vitáktól mentes - jelezte. A megbeszélésen szintén szóba került az IMF/EU tárgyalások ügye, annak összefüggése a magyar költségvetés tervezetével.
Kövér László külön megbeszélést folytatott Jean-Claude Mignon francia politikussal, az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének elnökével is. A találkozó után Mignon üdvözölte azt, hogy Magyarország kész megfogadni az ET égisze alatt működő alkotmányjogi tanácsadó testület, a Velencei Bizottság ajánlásait az ellentmondásosnak tekintett magyar törvényekkel kapcsolatban.
Az Európa Tanács és annak különböző szervei Magyarország rendelkezésére állnak, készek áttekinteni e törvények szövegét, ő maga pedig bízik Magyarországban - mondta. Utalt arra, hogy a Velencei Bizottság szakvéleménye olyan általános elveken alapul, amelyek az ET valamennyi tagországára nézve érvényesek.
A 47 országot összefogó Európa Tanács kétévente rendezi meg a parlamenti elnökök konferenciáját. A csütörtökön nyílt kétnapos értekezlet egyik napirendi pontja a képviseleti demokrácia válsága.
Újságíróknak nyilatkozva Kövér László úgy vélekedett: valóban létezik egyfajta kiábrándultság egész Európában a képviseleti demokráciával kapcsolatban, miként azt Jean-Claude Mignon kettőjük kétoldalú találkozóján is hangoztatta. Az ET parlamenti közgyűlésének elnöke - mondta a magyar házelnök - azokra a szélsőséges pártokra utalt, amelyek az elmúlt választásokon sikert aratva bejutottak különböző nemzeti parlamentekbe.
Kövér László szerint nem csak szélsőjobboldali, idegengyűlölő pártokról van szó, hanem olyan, általa "blöffpártoknak" nevezett tömörülésekről is, amelyeknek nincs valós megoldási javaslatuk a társadalom, a nemzet, illetve Európa gondjaira, csak éppen tiltakozásként, "rossz poénként indulnak a választásokon", és ezt a választók egy része pozitívan fogadja.
Az Országgyűlés elnöke - mint közölte - azt a véleményét osztotta meg Jean-Claude Mignonnal, hogy az Európát ma sújtó válság nem elsősorban pénzügyi-gazdasági természetű, hanem morális természetű. Szerinte az elmúlt 20-30 évben "a demokráciák alól kimosódott az a közös értékalap, amely ezeket a demokráciákat létrehozta".
"Alapvető kérdésekben nagyon is eltérő módon gondolkodunk" - mondta Kövér, aki szerint Magyarország nem a vélt vagy valós hibáiért került "a szőnyeg szélére" és a nemzetközi fórumok érdeklődésének homlokterébe, "hanem mert sokak számára már halálra ítélt vagy ódivatú, kimúlóban levő értékeket elevenítettünk fel, és tettünk a politikánk középpontjába, ami nem mindenki számára elfogadható".
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.