Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Szeptemberben 6,4 százalékra gyorsulhatott az éves infláció, elemzők szerint azonban ez már a csúcs lehet, innen csak lefelé visz az út. A pénzromlás gyorsulását elsősorban az aszály miatt megugró élelmszerárak hajtották.
Az infláció év eleje óta 5 százalék felett tartózkodott, augusztusban pedig már elérte a 6 százalékot is, de ez még nem a vége, szeptemberben akár 6,2-6,6 százalék is lehetett a pénzromlás mértéke elemzők szerint - írja a Portfolio.hu. Az infláció gyorsulását elsősorban az élelmiszerek és a benzin árának drágulása okozhatta az év kilencedik hónapjában. Emellett a jövedéki adóemelések átgyűrűző hatása, a gyógyszerár támogatások csökkenésének inflációnövelő hatása, vagy az a tény, hogy a Magyar Telekom szeptembertől kezdtve áthárítani a távközlési adót, is mind hozzájárulhatott a pénzromlás ütemének gyorsulásához.
Az elemzői konszenzus 6,4 százalékos szeptemberi inflációról szól, a felfelé mutató kockázatokkal együtt a legtöbb elemző szerint ugyanakkor az infláció már elérhette a csúcsát. Az adóemelések és az élelmiszerárak további drágulása viszont hordoz magában kockázatot, év végére azonban akár 6 százalék alá is benézhet az infláció.
Jövő év elején azonban "kiesik" az idei áfaemelés hatása, viszont az e-útdíj bevezetése okozhat kisebb nyomást a fogyasztói árindexen. Az azonban így is tisztán látszik, hogy az előrejelzések szerint 2013-ban továbbra sem lesz elérhető a jegybanki inflációs cél, mely a 3 százalékot lőné be elérendő targetnak (a jegybank és a kormány ugyanakkor egyaránt 5 százalékos inflációt vár jövőre).
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.