Fittyet hány a válságra a németek többsége

A terebélyesedő európai adósságválság ellenére a németek derűlátóak saját pénzügyi helyzetüket illetően, és nem fogják vissza fogyasztásukat. Ez derült ki abból a felmérésből, amit a német takarékpénztárak szövetsége készített az október 30-án tartandó takarékossági világnap alkalmából.

  • MTI MTI
Fittyet hány a válságra a németek többsége

A kedden nyilvánosságra hozott adatok szerint a megkérdezettek 57 százaléka "jónak", illetve "igen jónak" mondta pénzügyi helyzetét, 34 százalék "elmegy" kifejezéssel illette, míg mindössze 9 százalék válaszolta, hogy "inkább rossz" a helyzete.

A jövőt illetően is optimisták a németek: a megkérdezettek döntő többsége (82 százalék) számít arra, hogy a közeljövőben pénzügyi helyzete nem változik, sőt javulni fog. Egy másik kérdés szerint a megkérdezetteknek mindössze 23 százaléka fogta vissza kiadásait - fele annyian, mint hét éve - 69 százaléka nem változtatott költekezési szokásain, és 71 százalék nem is tervez ezen módosítani.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.