Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A mai kormányülésen két fontos kérdés is terítékre kerül, először is további részletek derülhetnek ki az önkormányzati adósságkonszolidációról, és egy újabb megszorító csomag is szóba kerülhet - idézte az Equilor befektetési szolgálató véleményét a Világgazdaság.
A kormány pár hete jelentette be, hogy az 1200 milliárd forintos önkormányzati adósságállomány felét átveszi a központi költségvetés - idézte fel az Equilor elemzése alapján a VG. A kormányzati kommunikáció és újságértesülések alapján 20-25 százalékos leírásra kényszerülhetnek a bankok, de itt még sok a kérdőjel - tette hozzá a befektetési céget idézve a lap.
Egyrészt kérdés, hogy csak a nemfizető önkormányzati hiteleken, vagy a teljes átvett portfólión kell-e alkalmaznia a leírást. Másrészt a Fitch hitelminősítő már jelezte, hogy államcsődnek minősítheti, ha a bankokat követelésük leírására kényszerítik. Ez alapján tehát egy szigorúan "önkéntes” alapú megoldás jöhet szóba, ami persze nem elképzelhetetlen, hiszen a kormánynak jó alkupozíciója van.
A mai kormányülésen egy újabb megszorító csomag is szóba kerülhet (Matolcsy 3.0), hiszen Orbán Viktor a Népszabadságnak jelezte, hogy az EU kalkulációi szerint is el szeretnék érni a 2,7 százalékos hiánytervet 2013-ra vonatkozóan - olvasható a beszámolóban.
Ez további 60 milliárd forintnyi kiigazítással járhat, és ha a korábbi logikából indulunk ki, akkor ez is "hard-cash" vagyis könnyen és pontosan számszerűsíthető intézkedéseket (különadó, bankadó) tartalmazhat. Az OTP árfolyamát így mindkét téma megmozgathatja, de könnyen lehet, hogy ma még csak kiszivárgott információk állnak rendelkezésre piaczárásig - tették hozzá az Equilornál.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
„Én itt már minden »hülyére« szavaztam. Értelmes, világlátott, anyagilag stabil helyzetben lévő embernek szerintem tilos politikai párt közelébe mennie itthon” – mondja a magyar „orr”. HVG-portré.
Dopeman a „Jó arcok”-at, Kocsis Máté a „Zebra” nevű kört vezeti. Na de melyik kört vezetheti Schmidt Mária?
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.