Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Gőzerővel nyomul Európában az orosz Gazprom, eközben a magyar kormány halogatja az új hosszú távú gázszállítási szerződés megkötését.
Korai még a Magyarországgal 2015-ig érvényes gázszállítási szerződés megújításáról beszélni – szúrt oda Matolcsy Györgynek a Gazprom kiemelt projektekért felelős igazgatóságát vezető Leonyid Csugunov múlt csütörtöki moszkvai előadásán.
A magyar nemzetgazdasági miniszter ugyanis hivatalos volt az orosz–magyar gazdasági együttműködési kormánybizottság másnapi ülésére, ám az utolsó pillanatban „egyéb, előre nem látott hivatali elfoglaltsága miatt” lemondta a részvételt. Nem tudni, milyen fontosabb teendője volt annál, hogy tárgyaljon a Magyarország 11 milliárd köbméteres tavalyi gázfelhasználásának közel 60 százalékát közvetlenül szállító oroszokkal, akik maguk javasolták felvenni a napirendi pontok közé – a Paksi Atomerőmű bővítésében való orosz részvétel, a felszámolás alatt álló Malévval szembeni tetemes orosz állami követelés, magyar államkötvények oroszországi értékesítése, valamint az orosz állami tulajdonban lévő Dunaferr esetleges magyar visszaállamosítása mellett – az energiaszállítás jövőjét.
A magyarországi gázellátás kilátásairól a HVG e heti számában olvashatnak.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Hiába uralta eddig a hétvégét a McLaren, a 40. Magyar Nagydíj időmérő edzésén a ferraris Charles Leclerc szerezte meg a pole pozíciót.
Humorbonbont reggelizett a Fidesz frakcióvezetője.